Na sednici Gradskog veća, održanoj u sredu, doneta je odluka o povećanju budžetskih sredstava za lečenje dece za 4 miliona dinara i sada iznosi 4, 65 miliona dinara za 2017. godinu. Ovu Odluku potrebno je da sutra potvrde i gradski odbornici.
- Imamo sve veće zahteve za lečenje dece za koje država preko Republičkog fonda zdravstvenog osiguranja ne odvaja novac.

Mislim da je to veliki iznos sredstava koji smo odvojili i nadam se da ćemo izaći u susret onoj deci kojoj je to, nažalost, potrebno.- izjavio je gradonačelnik Vasić.

Vasić: Želja nam je da se deca radjaju

Što se tiče načina finansiranja vantelesne oplodnje, Vasić je izjavio  da ne smanjuju nikakve naknade za bračne parove koji žele da idu na tretman veštačke oplodnje. 

- Smanjujemo iznos za one bračne parove kojima država već plaća celokupni proces, a mi samo dajemo novu, dodatnu pomoć od 30.000 dinara. Povećali smo starosnu granicu. Želja nam je da se deca radjaju.–izjavio je gradonačelnik Vasić.

Izvor: Pirotske vesti

Plan razvoja Grada Pirota 2021–2028.

 

BGRS0200011 CULTURolling STONES


Mobilna stručna pomoć kao inovativna socijalna usluga za starije građane

Možete se obratiti Zaštitniku građana ukoliko smatrate da su vam povređena prava primenom republičkih propisa od strane nosilaca javnih ovlašćenja

 

 STRATEGIJA RAZVOJA URBANOG PODRUČJA GRADA PIROTA I OPŠTINA BABUŠNICA, DIMITROVGRAD I BELA PALANKA

 

Poboljšanje uslova života Roma i Romkinja i drugih marginalizovanih grupa u 18 JLS

 

Osnaživanje ženskog preduzetništva i uloge žena na selu u jugoistočnoj Srbiji

Pružimo ruku teže zapošljivim licima

Sportske aktivnosti za mlade-budućnost za sve u prekograničnom regionu

Uspostavljanje sajamskog prostora

Joomla templates by Joomlashine